چوب روسی

چوب روسی

چوب روسی چیست؟

چوب روسی

در این قسمت به تاریخچه و ویژگی های چوب روسی خواهیم پرداخت . به انواع چوب ، تخته ، الوار ، تراورس و چوبهای ترمو که از مرز روسیه وارد ایران میشوند ، چوب روسی میگویند. در ابتدا فقط چوب کاج از کشور روسیه وارد ایران می شدند . و اصطلاحا وقتی صحبت از چوب روسی می شود، ذهن مردم به سمت چوب درخت کاج می رود. انواع چوب روسی شامل: انواع تخته ، گره ، الوار از گونه های مختلف چوبهای کاج ، راش ، بلوط و غیره می شود. کلمه چوب روسی در ایران به هر نوع چوب سفید رنگ وارداتی که از روسیه تلقی میشود و کاربرد آن هم چندان تفاوتی نمی کند در حالیکه این چوب سفید خود شامل گونه های کاملا متفاوت چون نراد، نوئل و انواع کاجها می شوند.همانطور که گفتیم یکی از گونه های چوب که به چوب روسی نراد است که بسیار معروف و پر کاربرد می باشد.

چوب روسی

کاربرد چوب روسی

رنگ این چوب سفید مایل به قرمز است،مجاری صمغی ندارد، تارهای آن راست است، بسیار سبک، واکشیدگی و همکشیدگی خیلی کمی دارد، هنگام خشک شدن به سختی ترک می خورد، بسیار خوش کار، سنباده خوری عالی دارد و میخ و پیچ را به خوبی نگهداری می کند. این چوب به علت سبکی و انعطاف پذیری بالا یکی از بهترین چوب های دنیا برای ساخت و ساز خانه است. الیاف و خمیر آن در صنعت کاغذسازی مصرف زیادی دارد. معمولا در ایران از چوب روسی در صنعت مبلمان استفاده زیادی می شود. چوب روسی به دلیل انعطاف پذیری و استحکام مورد علاقه نجاران می باشد.در ضمن چوب روسی به دلیل باف نرمی که دارد برای رانگ کاری قسنت مناسب نیست.

چوب روسی

فروش چوب روسی

سال هاست که چوب روسی از کشور دوست و همسایه روسیه! تامین می گردد. چوب روسی از درخت کاج بوده که در جنگلهای روسیه بریده می شود و بعد به کارخانه برده شده و به ابعاد مختلفی برش داده می شود و به صورت پالت بسته بندی می گردد و به کشورهای مختلف صادر می شود. برای خرید چوب روسی یا فروش چوب روسی با مدیر سایت تماس بگیرید.

چوب روسی

قیمت به روز چوب روسی

لطفا برای اطلاع از قیمت به روز چوب روسی لطفا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *